Haberler

2014 Yılı Çevre Haftası Yine Coşkuyla Kutlandı 5 Haziran Dünya Çevre günü ve çevre haftası çocuklar, anne-babalar ve çevreci kedimiz ÇEVKİ ile her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli illerde coşkuyla kutlandı.

EXPRA Durum Raporu : Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Modelinde Paydaşların Sorumlulukları 2013 yılında kurulan, aralarında ÇEVKO Vakfı'nın da olduğu 18 üyesi ile Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu Birliği EXPRA'nın paydaşların sorumluluklarını belirtmek amacıyla hazırladığı durum raporunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

“EXPRA EPR Glossary” Yayınlandı ÇEVKO Vakfı koordinasyonunda EXPRA Veri ve Raporlama Çalışma grubu tarafından hazırlanan; çalışma konularımız ile ilgili tanımların açıklamaları içeren "EXPRA EPR Glossary" yayınlanmıştır.

Ataşehir Belediyesi’nden Çevreci Yönetmenlere 30 bin TL Ödül Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Migros Çalışanları “Çevre Bizim, Sahil Bizim” Dedi Caddebostan Sahilini Temizledi Toplumla paylaştığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde çevreye duyarlılık ilkesini olmazsa olmaz unsur olarak belirleyen Migros Grubu, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına zaman ve kaynak aktarmaya devam ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu İstatistiklerle Çevre, 2012 Türkiye İstatistik Kurumu, 2012 yılından itibaren özel günlerde, günün önemine atfen özel yayınlar çıkarmaktadır. Dünya Çevre Günü'ne özel hazırlanan bu bülten ile Türkiye İstatistik Kurumu tarafından üretilen çevre istatistiklerinin özeti sunulmaktadır.

Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Ekonomi Gazetecileri Derneği Tarafından VerildiEkonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen 'Ekonomi Basını Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu.

San Francisco Çöplerini Sıfırlıyor  "Sıfırlama"nın çok konuşulduğu günümüzde bu yöntemi çöplere uygulamaya başlayan bir kent var:  San Francisco.  Kent yönetimi "2020'de ‘sıfır atık' hedefini gerçekleştireceğiz." demişti.  

ÇEVKO Her Yaştan Öğrencilerle El Ele… Beşiktaş Belediyesi Tarafından Düzenlenen "Toprağın Ölümü" Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreninde ÇEVKO Vakfı Öğrencilere Yönelik Bir Sunum Gerçekleştirdi.