birdilegedonussun_kampanya_k.jpgKullanılmayan elektronik atıklar lösemi hastası çocukları hayallerine kavuşturacak. Bir Dileğim Var Derneği'nin Exitcom Recycling ile başlattığı kampanyayla kullanılmayan cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik atıklar toplanıyor, Kocaeli'deki fabrikada geri dönüştürülüyor. Elde edilen gelir, çocukların isteklerine ve aileler için konukevine harcanacak.

Kampanya, Bir Dileğim Var Derneği'ne ait. Dernek Genel Sekreteri Gökhan İnceoğlu amaçlarını, "Türkiye'de kullanılmayan cep telefonu, laptop gibi kırık, bozuk elektronik cihazları hem sosyal olarak geri dönüşüme kazandırmak hem de çocukların hayallerini gerçekleştirmek" diye özetledi.

Lösemi olan kızını 15 yıl önce kaybeden oyuncu Alper Türedi de hasta çocukların isteklerini gerçekleştirebilmek için sosyal medyada kampanya başlattı.Kampanyanın geliri kullanılmayan elektronik cihazlardan sağlanıyor.

Eski cep telefonu ve bilgisayarlar, Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki elektronik atık tesisinde dönüştürülüyor.
CNN Türk'ün haberine göre, kampanyanın bir amacının da lösemi tedavisi gören çocukların aileleri için konukevi yaptırmak olduğunu belirten İnceoğlu, "Amacımız buradan oluşturulan bütçeyle bir konukevi yaptırmak. Çünkü çocukların ailelerinin çoğu hastane kapılarında sabahlamak zorunda kalıyor" dedi.

Oyuncu Müjde Uzman da, "Bu cihazlar hepimizin evinde var ama ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bunların değerlendirilmesi konukevi açısından da çok iyi olacak" diye konuştu.

Kampanyaya destek vermek isteyenler www.birdilegimvar.biz.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.