Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen, dünyanın en geniş katılımlı çevreci fikir yarışması bu yil yeniden ClimateTurkey ekibi liderliginde Türkiye'de . Dünya finalinde ilk 10'a girecek iş fikirleri 95.000 Avro yatırım fırsatı ve 18 aylik girisim kampina katilma hakki kazanacak. 33 ulkeyi kapsayan yarışmaya son başvuru tarihi ise 18 Haziran 2017.

Dünya finalinin kazananlarına 10.000 Euro, 5.000 Avro ve 2.500 Avro nakit ödül ve aynı zamanda finalde ilk 10'a giren tüm iş fikirlerine, Climate KIC Accelerator Programı'na girerek 95.000 Avro yatırım fırsatına erişme imkânı sunuluyor. Avrupa Birliği tarafından toplamda 950.000 Avro fon ayrılan yarışma, 33 ayrı ülkeden girişimci katılımcıların bir araya geldiği ve buluştuğu bir platform olarak uluslararası bir deneyim fırsatı olarak tanımlanıyor.

Climate Launchpad organizasyonunun Türkiye ayağını geçen seneden bu yana ClimateTurkey ekibi üstleniyor. Geçen yıl Türkiye'nin ilk kez katılmış olduğu ve Talin'de 30 ülkeden 90 iş fikri sahibinin ülkelerini temsil ederek yarıştığı finalde, Türkiye finalisiti `Sponge` ekibi hem `Seyirici Özel Ödülü hem de 2.likle yurda döndü. Bu yıl Sabancı Üniverisitesinden SuCool ile de iş birliği içinde olan ClimateTurkey yeni ve çevreci iş fikirlerini arıyor.

Çevreci iş fikri olan ve girişimciliği benimseyen herkesin başvurabileceği Climate Launchpad 2017'nin dünya finali 18-19 Ekim tarihlerinde Güney Kıbrıs'ta Limosal'da gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi : www.climateturkey.com