Bayrampaşa Belediyesi’nin Düzenlediği Programda Çocuklar Gönüllerince EğlendilerBayrampaşa Belediyesi, Forum İstanbul AVM'de yarıyıl tatiline giren öğrencilere yönelik özel bir program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün organizasyonuyla ve ÇEVKO Vakfı'nın sevimli maskotu çevreci kedi ÇEVKİ'nin katılımıyla düzenlenen programda çocuklar, hem eğlendirildi, hem de çevre konusunda bilinçlendirildi.

Programa katılan çocuklara ahşaptan yapılmış boyasız kuş yuvaları ve rengârenk boyalar verildi. Çocuklar, aldıkları yuvaları istedikleri renge boyayarak el becerilerini geliştirdi, sevdikleri renklerle yuvaları renklendirip süsledi. Çocukların hünerlerini sergileyerek süsledikleri yuvalar, daha sonra kuşyemleriyle birlikte kendilerine hediye edildi.

Program boyunca ‘pil, şişe ve kumbara adamlar ile Çevki' çocukların arasında dolaşarak onlara temiz çevrenin önemini anlatan broşürler ile not defteri, kalem, balon ve pil kutusu dağıttı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, programa katılarak kuş yuvası boyayan minik çocuklarla yakından ilgilendi. Etkinlik alanında basına bir açıklama yapan Başkan Aydıner, "Çocuklarımızı çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Kuş yuvası boyama etkinliği de bunlardan biri. Özel tasarım ahşap kuş yuvalarını çocuklarımıza hediye ettik. Onlar da bu hediyelerini diledikleri renge boyayıp süslediler. Biz de onlara bu vesileyle temiz çevrenin ve hayvanların önemini anlattık. Çocuklarımızı her zaman güldürmek ve onları temiz bir çevrede büyütmek için gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin Düzenlediği Programda Çocuklar Gönüllerince EğlendilerBayrampaşa Belediyesi’nin Düzenlediği Programda Çocuklar Gönüllerince EğlendilerBayrampaşa Belediyesi’nin Düzenlediği Programda Çocuklar Gönüllerince Eğlendiler