10. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı CITYTECH 2016
6-9 Ekim 2016, Anfa Altınpark Expo Center, Ankara

Sürdürülebilir Gıda Konferansı
18 Ekim 2016 - Swisshotel, İstanbul

Boğaziçi Enerji Zirvesi 2016
5 Kasım 2016 - Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi, İstanbul

 

10. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı CITYTECH 2016
6-9 Ekim 2016 / Anfa Altınpark Expo Center - Ankara

Uluslararası Yerel Yönetimler Zirvesi kapsamında "Daha iyi bir ülkede, daha iyi kentlerde yaşamak için" bu yıl onuncusu gerçekleşecek olan "CITYTECH" 2016 da Avrupa Birliği sürecindeki ülkemizin yerel yönetimlerinin gereksinimi duyduğu makine, teçhizat ve ekipmanlar tanıtılacaktır.
Bir kenti yaşanabilir kılmak için gereken teknolojinin alıcısıyla buluşmasını amaçlayan CITYTECH aynı zamanda idari ve mali sıkıntılar yaşamakta olan yerel yönetim yetkilileri ile sorunlara çözüm üretebilecek olan firmaların bir araya gelerek tartışma, çözüm üretme platformu olacaktır. Fuarda son teknoloji ve ekipmanların yanı sıra şehircilik üzerine yaklaşımlar, çözümler ve projeler de katılımcıların dikkatine sunulacaktır.
http://www.infofair.com.tr/FuarDetay-179-10-uluslararasi-belediye-ve-cevre-fuari-citytech-2016.html


Sürdürülebilir Gıda Konferansı
18 Ekim 2016 - Swisshotel, İstanbul

İkinci yılında Dünya Gıda Günü Buluşması ile birleştirilerek özel bir anlam kazanan Konferans, 18 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Swissotel'de gerçekleştirilecek ve gıda sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek.
Sürdürülebilir Gıda Konferansı, günümüzde gittikçe artan dünya nüfusuna sürdürülebilir, sağlıklı, güvenilir ve ulaşılabilir gıda hedefiyle sektörde farkındalık yaratmak ve değişimi hızlandırmak amacıyla iş dünyası, kamu, bilim ve sivil toplum alanlarından lider ve uzmanları bir araya getirerek, sektörün sürdürülebilir üretim ve tüketim ekseninde dönüşümü için bir bilgi paylaşım ve işbirliği ortamı sunmayı hedefliyor.
Konferansta ‘'Sürdürülebilir Gelecek İçin Sürdürülebilir Gıda ‘'ilkesi ile gelişim modellerinin ortaya koyulması ve gelişim modellerine yön verecek çalışmalar yapılması hedefleniyor. Gıda Sektörü paydaşları, bugünün gıda ile ilgili sorunlarına bütünsel bir yaklaşımla öncülük etmeyi, sürdürülebilir gıda dönüşümünü, değişen parametreleri ve hedefleri, gıda sektöründe değişen iş modelleri ve tüketici davranışlarını tartışacaklar. Konferansta ayrıca sürdürülebilir gıda için yeni yasal düzenlemeler ve teşvikler, tüketici davranışları ile gelen değişim, sürdürülebilir gıda için finansman, sürdürülebilir tedarik zinciri, sürdürülebilir gıda için tarımın önemi ve yerel gıdaların korunması gibi pek çok konu gündemde olacak.
http://surdurulebilirgidakonferansi.com/2016/


Boğaziçi Enerji Zirvesi 2016
5 Kasım 2016 - Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi, İstanbul

Geçtiğimiz senelerde "Enerji Günleri" ismiyle gerçekleştirilen etkinlik, geçen yıldan itibaren genişletilmiş kapsamı ve yenilenmiş vizyonuyla "Boğaziçi Enerji Zirvesi" olarak karşımızda. 5 Kasım 2016 günü Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrenci Kolu, enerjinin önemini anlatmak, enerji alanındaki yenilikçi çalışmaları ve projeleri desteklemek, enerji kullanımının dünyadaki durumunu ve farklı enerji politikalarını değerlendirmek için bu zirveyi düzenliyor. Çünkü ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasının, enerji sorununun çözümü ile gerçekleşeceğine inanıyor.
Etkinlikte, dünyada ve Türkiye'de enerji alanında fark yaratan öncü firmaları, Türkiye'nin enerji politikalarına yön veren isimleri, ülkemizin en iyi üniversitelerinden gelen akademisyen ve öğrencileri bir araya getirecek.
Yenilenebilir Enerji, Fosil Yakıtlar, Nükleer Enerji, Akıllı Kentler, Geleceğin Enerji Projeleri, Sürdürülebilir Yeşil Binalar, Enerji Verimliliği gibi pek çok konunun masaya yatırılacağı zirvede, enerji tüm boyutlarıyla, objektif bir bakış açısıyla, panel ve açık oturumlarla ele alınıyor.
http://www.buecieee.com/enerjizirvesi/