Üretim süreçlerinde kullandığı suyun yüzde 100'ünü 2020 yılına kadar doğaya geri kazandırmayı amaçlayan Coca-Cola, bu hedefini gerçekleştirdi. Su tasarrufu konusunda önemli çalışmalara imza atan Coca-Cola Türkiye, Gece Sulaması ve Geleceğin Tarımı projeleriyle bu başarıya katkıda bulundu. 4,3 milyar litre suyu 2015 yılında topluma ve doğaya geri kazandırmayı başaran Coca-Cola Türkiye, 2015 yılı içerisinde Türkiye'de kullandığı suyun bir buçuk katını doğaya kazandırmış oldu.

Coca-Cola Türkiye, su geri kazandırma faaliyetlerini Coca-Cola Hayata Artı Vakfı ve Doğa Koruma Merkezi ortaklığında gerçekleştirdiği Hayata Artı Çevre Programı ile yürütüyor. Hayata Artı Çevre Programı ile çiftçilerin iklim değişikliğine uyumunu sağlamayı amaçlayan Coca-Cola, yeni bir toprak ve su yönetimi anlayışını hayata geçirerek, sonuçları ve etkilerini tüm Türkiye'ye ve benzer coğrafyalara yaygınlaştırmayı hedefliyor.

 

Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas, gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalar sonucunda geldikleri noktadan mutluluk duyduklarını ifade ediyor: "Sürdürülebilirlik yaklaşımımız çerçevesinde, bir taraftan üretim süreçlerimizin tümünde suyu en verimli şekilde kullanırken, diğer taraftan toplumsal projeler ile suyu doğaya geri kazandırmayı hedefliyoruz. Türkiye'de ve tüm dünyada gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu konuda öncü olmanın gururunu yaşıyoruz."
  
2020 hedefine 5 yıl önceden ulaşan Coca-Cola, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Coca-Cola, şişeleme ortakları ile birlikte dünya çapında gerçekleştirdiği su geri kazandırma projeleriyle, bugüne kadar kullandığı suyun yüzde 115'ini doğaya ve topluma geri kazandırarak büyük bir başarıya imza attı. 2004 yılından bu yana, 71 ülkede 248 toplumsal su projesi yürüten Coca-Cola, toplamda 337 milyar litre suyu geri kazandırırdı. Coca-Cola gerçekleştirdiği projelerde temiz ve güvenli suya erişim sağlanması veya var olan erişimin güçlendirilmesi, su havzalarının korunması, su tasarrufunun desteklenmesi ve kritik yerel su sorunlarına dair toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor. Coca-Cola söz konusu projelerin etkilerinin sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışmaya devam ediyor.