İzmir'in Dikili İlçesi'nin eşsiz plajları ile ünlü Bademli Mahallesi'nde düzenlenen ‘Bademli Etkinlik Günleri' çevre etkinlikleri ile devam etti.

Bademli Muhtarlığı ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) tarafından Bademli eski Zeytinyağ Fabrikası'nda düzenlenen etkinlik, ÇEVKO gönüllüsü sevilen Türk Pop Müziği Sanatçısı Zeliha Sunal ile ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Yaşar Nadir Atilla, ÇEVKO Atık Yönetimi Uzmanı Mehmet Şentürk ve Bademli halkının katılımıyla gerçekleşti. Zeliha Sunal geri dönüşüm konusunda bilinçlendirirken müzik dinletileriyle de eğlendirdi. Ayrıca Eskişehir Tepebaşı temizlik işçilerinin günlük çalışma ortamında kullandığı araç-gereçlerden oluşturduğu 'Eskişehir Tepebaşı Ritim Bandosu' tarafından da konser verildi.

 

Sevilen şarkılarla izleyenlere canlı performansta sergileyen Sunal; "Daha yeşil bir dünya ancak biz kadınların desteği ile mümkündür. Çünkü geri dönüşüm evden başlıyor" dedi. Alanda Sunal'ın çevresel atıklardan yaptığı çeşitli hediyelik eşyalar da sergilenerek, satışa sunuldu. Satıştan gelecek gelirin ise Bademli Mehmet Ertuğrul Denizolgun İlkokulu'na bırakılacağı ifade edildi. Yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren Bademli Mahallesi Muhtarı Neslihan Kutlu Maraş; "Bademli Etkinlik Günleri kapsamında, bugünü Bademli Çevre Günü ilan ettik. Atıklarımızı nasıl değerlendireceğimizi konuştuk. Değerli sanatçımız Zeliha Sunal ve Tepebaşı Ritim Bandosu aramızdaydı. Başta ÇEVKO olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinlikler kapsamında ayrıca eski Zeytinyağ Fabrikası içinde açılan resim atölyesinde ise ressam Özen Araser, tarafından canlı performans yapıldı. Ressam Sinem Ayman ve Yılmaz Şenol tarafından kişisel resim sergileri ve Bademli kadınları el sanatları sergileri açıldı.

Etkinlik videomuzu buradan  izleyebilirsiniz.