Eko-Okullar Eğitim Semineri ile 330 Öğretmene Ulaştık Eko - Okullar Koordinatör Öğretmenler 14. Ulusal Semineri 22-23 Şubatta Bursa Kervansaray Otel'de geçekleştirildi. Seminere, TÜRÇEV Genel Müdürü Erol Güngör, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Bilici, Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı ve Türkiye genelinde 40 ilden 330 ilk kademe öğretmen katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan seminerin açılış konuşmasını yapan TURÇEV Genel Müdürü Erol Güngör, 1995 yılından beri uygulanan " Eko Okullar Programı'nın  amacını, " Okullarda Çevre Bilincinin Oluşturulması ve Doğanın Korunması" olarak açıklayan Sayın Erol Güngör, sözü ilerleyen dakikalarda Bursa Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Bingöl'e bıraktı. Sayın Gıyasettin Bingöl, " Yeşil Bursa olarak adlandırılan şehrimizde böylesine anlamlı bir seminerin yapılmasını çok doğru buluyorum. Sınav Koleji olarak bu projede yer almaktan çok mutluyuz ve her türlü desteği vermeye de hazırız." dedi. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Bilici ve Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı'nın konuşmalarıyla devam eden seminerde , Eko- Okullar Programı Ulusal Koordinatörü Aynur Bayraktar Çimenci ve diğer eko-okulların çevre projeleri ve iyi uygulama örneklerinin paylaşımı ile devam etti.

Program sonunda seminere katılan öğretmenlere ÇEVKO Vakfı Kurumsal İletişim ve Eğitim Müdürü tarafından verilen eğitim ile; öğretmenlerimize ambalaj atıklarının çöp olmadığı ve bu konuda öğrencilere verilebilecek çarpıcı bilgiler ile www.cevkococuk.org e-öğrenme portalında yer alan ve etkinlik boyunca kendilerine dağıtılan eğitim setleri hakkında bilgiler verildi.

Eko-Okullar Eğitim Semineri ile 330 Öğretmene Ulaştık Eko-Okullar Eğitim Semineri ile 330 Öğretmene Ulaştık Eko-Okullar Eğitim Semineri ile 330 Öğretmene Ulaştık