Ülkemizde artan nüfus ve değişen tüketim alışkanlıkları ile önemi giderek artan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması konusunda bilinç yaratmak için çalışmalarını sürdüren ÇEVKO Vakfı, bu yılki kamu spotunda ev hanımlarına sesleniyor.

ÇEVKO tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile hazırlanan; ekranların sevilen sunucusu Zahide Yetiş'in yer aldığı ve ünlü yönetmen Kemal Başbuğ'un imzasını taşıyan kamu spotu filmi çok yakında tüm ulusal TV kanallarında yayımlanmaya başlayacak.

Zahide Yetiş, bu kez kaynağında ayırma alışkanlığını arttırmaya yetişecek!

ÇEVKO'nun yeni kamu spotu filminde rol alan ekranların sevilen sunucusu Zahide Yetiş, ambalaj atıkları ayrı toplanmasının evlerin mutfağından başladığına değinecek. Zahide Yetiş, "Ben Hayatı Seviyorum, Siz de Sevin; Geri Dönüşüme Destek Verin" diyerek; çevre bilincini geliştirmeye, ülkemize çevresel ve ekonomik fayda sağlamaya yıl boyunca dikkat çekecek.

Organik atıklar ayrı, ambalaj atıkları ayrı, cam ambalajlar ayrı kutuya...

Çekimleri Haziran ayında tamamlanan kamu spotu filmi; Zahide Yetiş'in mutfakta ambalaj atıklarının ve organik atıkların ayrı kutulara atılmasının önemine dikkat çekmesiyle başlıyor. Evsel, organik atıkları ayrı; cam ambalaj atıklarını ayrı, diğer plastik-metal-kağıt-karton/kompozit atıkları ise ayrı bir şekilde ÇEVKO amblemli kutulara atan Zahide Yetiş, kamu spotu filminin sonunda ise "Ben Hayatı Seviyorum, Siz de Sevin; Geri Dönüşüme Destek Verin" çağrısında bulunuyor.

ÇEVKO Vakfı " Hayatı Seviyorum, Geri dönüşümü Destekliyorum" Kamu spotunu izlemek için tıklayınız.