ÇEVKO Her Yaştan Öğrencilerle El Ele… Beşiktaş Belediyesi Tarafından Düzenlenen "Toprağın Ölümü" Fotoğraf Yarışmasının Ödül Töreninde ÇEVKO Vakfı Öğrencilere Yönelik Bir Sunum Gerçekleştirdi.

Beşiktaş Belediyesi ve Uluslararası 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu'nun birlikte düzenlediği, amatör fotoğrafçıların katılabildiği "Toprağın Ölümü" temalı fotoğraf yarışması ödül töreni Akatlar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

Yarışmanın amacı; Gezegenimizde toprağın tahribi ile oluşacak toprak ölümü ve bundan etkilenen canlıların sorunlarına ve ölümlerine toplumun dikkatini çekmek ve çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunmaktı. Bu kapsamda yarışmanın konusu; insanoğlunun, yaşamımızda önemli yer tutan toprağa ve canlılara verdiği zararları göz önüne sermek olarak belirlenmişti. 

ÇEVKO Her Yaştan Öğrencilerle El Ele…

118 fotoğraf sanatçısı 462 eserle katıldığı yarışmanın ödül töreninde ÇEVKO Vakfı Atık Yönetimi Uzmanı Kutay Ertul, ambalaj atıklarının çöp olmadığı ve kaynağında çöpten ayrı ve temiz bir şekilde toplanmasının çevresel ve ekonomik kazanç için önemini anlatan bir sunum aktardı.

Ödül törenine katılan Çevreci Kedi ÇEVKİ ise öğrencilerle keyifli vakit geçirdi ve bol bol fotoğraf çektirdi.

ÇEVKO Vakfı İTÜ'lü Öğrencilerle Buluştu

ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural'ın daveti üzerine Toplum ve Çevre dersine konuk oldu. Derste İmer, iklim değişikliği neden ve sonuçları hakkında bilgiler verdikten sonra ÇEVKO'nun çalışmaları, bu çalışmaların çevresel sonuçlarından bahsetti.

Geçtiğimiz yıl ÇEVKO ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile hazırlanan kamu spotlarında gönüllü yer alan sanatçı Zeliha Sunal'ın da katılarak, evlerimizde kullandığımız ambalaj atıklarının yeniden kullanımı hakkında bilgiler verdiği dersi öğrenciler ilgi ve merakla dinlediler. 

ÇEVKO Vakfı TÜ'lü Öğrencilerle Buluştu ÇEVKO Vakfı TÜ'lü Öğrencilerle Buluştu