ÇEVKO Vakfı üyesi, Avusturyalı Kâğıt ve Ambalaj firması Mondi Grubu'nun bir iştiraki olan Mondi Tire Kutsan, 40'ıncı kuruluş yılını çeşitli etkinliklerle kutladı.

Türkiye'nin oluklu mukavva ambalaj üreticisi olan Mondi Tire Kutsan,40'ıncı yaşını Türkiye'de faaliyet gösteren 4 kutu ve 1 kâğıt fabrikasının tüm çalışanları ve onların aileleriyle 4 farklı lokasyonda şenliklerle kutladı. Bu kapsamında özel konserler, çeşitli hediyelerin sunulduğu etkinlikler düzenlendi.

"Sürdürülebilirlik ve yenilikçilik kapsamında çocukların geri dönüşüm, tasarruf ve çevre kavramlarını içselleştirdiği", ÇEVKO Vakfı ile Mondi Tire Kutsan'ın ortak yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi "Kutu Kutu Pense" de Mondi Tire Kutsan çalışanlarının çocuklarıyla bu vesileyle buluştu.

ÇEVKO Vakfı - Mondi Tire Kutsan işbirliğinde, ÇEVKO tarafından verilen, Mondi çalışanlarına yönelik çevre eğitimleri de devam ediyor. Temmuz ayında İzmit'te gerçekleştirilen eğitim, ağustos ayından Adana, Karaman ve Tire fabrikalarında devam edecek.